Jak se balí kluci

26. 09. 2009 | † 30. 09. 2015 | kód autora: OcS

Jakých chyb se vyvarovat? Jaká jsou pravidla pro balení kluků? Kolik koketování to snese? Musíš mít kvůli klukovi značkový hadry?
 

ilustrační foto
Zdroj: bauermedia

Jak na to?Vyvaruj se těchto chyb

Nedoprošuj se.

- Když už to nemůžeš vydržet a máš silnou potřebu vyjádřit svoje city, pak napiš krátký dopis (používej slova jako sympatický, milý, veselý, ráda bych tě poznala). Riskuješ ale, že si bude myslet, že ho uháníš.


Nebuď jako plakát.

- Čím míň budeš namalovaná a výstředně oblečená, tím lépe.


Nebuď středem pozornosti.

- Pomyslí, že budeš chtít být středem pozornosti i ve vztahu.


Nechovej se jako kluk.

- Když budeš za drsňačku, která mluví sprostě, kouří a má manýry jako kluk, počítej s tím, že se k tobě budou kluci chovat stejně.


Neodmítej pochvalu.

- Když tě kluk pochválí nebo ti vyzná city, a není to ten pravý, neodmítej ho. Jen poděkuj, buď milá. Mezi kamarády fungují tamtamy a roznese se, že umíš přijmout lichotku a umíš slušně odmítnout kluka. Pro další nápadníky je to signál, že jsi fajn.


Dobrý výběr.

- Když si vyhlídneš kluka, zvaž jeho dostupnost. Neupínej se k neperspektivním - zadaní, o dost starší, sukničkáři apod.Pravidla při balení

Sbalit kluka je hra a nikdy nevíš, jak dopadne. Ze začátku tomu nepřikládej větší význam, než je potěšení z nového setkání. Budeš uvolněná, a tím pádem přirozená.


Buď milá a usměvavá. Kluci nemají rádi zachmuřené a protivné holky.


Nestyď se zadívat se mu do očí déle. Je to první způsob, jak navázat kontakt.


Trochu koketnosti neuškodí, ale nepřeháněj to.


Máš trému? On ji má také, proto buď trpělivá, milá a on se osmělí.


Když si budeš jistá, že o tebe stojí a není schopný přijít jako první, neboj se ho oslovit.


Kluci se v módě nevyznají, ale poznají, jestli ti to sluší. Ale neznamená to mít nové, značkové oblečení.


Dívky, které jsou jemné a působí zranitelným dojmem, mají větší šanci než ty, které se chovají jako dračice.OTÁZKY A ODPOVĚDI


Kamarád od dětství

Zamilovala jsem se do kamaráda. Známe se od dětství a chodíme spolu do třídy. Občas zajdeme do kina nebo ven s kamarády. Holky mi říkají, že mě má rád, ale já si tím nejsem jistá. Párkrát se mě pokusil chytit za ruku nebo obejmout. Velice ho miluji, ale bojím se udělat první krok (ani mi to neraďte). Nechci riskovat odmítnutí a zničit tak naše dlouholeté kamarádství. Co mám dělat?

Neboj se ho dotknout. Máš velkou výhodu, protože znáš jeho city. Můžeš kamarádkám věřit. Je nesmělý a neví, co od tebe může čeka...

.... Potřebuje od tebe dostat jasný signál, že i ty ho máš ráda. Nemusíš dělat žádný velký první krok. Svou náklonnost můžeš potvrdit třeba letmým pohlazením, dotykem, samozřejmě úsměvem. Když budeš třeba procházet kolem něj, chytni ho za ramena, řekni: 'S dovolením'. Projdi, usměj se a bude štěstím bez sebe. Je to neutrální gesto, kterým mu dáš najevo, že je ti příjemné dotknout se ho. Příště už postačí vhodná atmosféra. On se osmělí víc a pomalu si budete vytvářet hlubší vztah.Jenom se dívá

Jsem šíleně zabouchnutá do kluka z vedlejší třídy. Když kolem mě projde, tak se na sebe podíváme, ale já nevím, co si mám o tom myslet. Jak bych ho mohla dostat?

Zkus to s úsměvem. Získat toho kluka neber jako lov na mamuta, ale jako hru. Čím víc budeš uvolněná, tím přirozenější bude tvé chování. Jestli už nechceš déle čekat, klidně ho oslov. Neutrální pozdrav je ideální: 'Ahoj, potkáváme se tady často. Do které třídy vlastně chodíš?' Další nech na něm. Uděláš si úsudek, jestli umí rychle reagovat. Zatím o něm nic nevíš, a tohle je jediný nenápadný způsob, jak se k němu dostat blíž a zjistit, jestli stojí za námahu dál se o něj zajímat.Mám ho přebrat?

Miluji jednoho kluka. On to ví, ale chodí s jinou. Svoje city jsem mu několikrát projevila v psaníčkách, telefonovala jsem mu. Mám počkat, až bude volný? Nebo se mám pokusit přebrat ho?

Najdi si jiný objekt lásky. Tvůj výběr se dá hodnotit jako ne zrovna šťastný. Je hezké, že jsi mu dala najevo svoje city, dokonce několikrát, ale jak vidíš, zatím to nikam nevedlo. Je stále se svou dívkou. Vydávat úsilí, abys ho 'rozešla', je zbytečné. Nevíš o něm víc, než že se ti líbí, a to je dost málo. Navíc bys ublížila jeho dívce a jemu způsobila výčitky. Bojovat na tomhle poli nemá cenu.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.