Petting

27. 09. 2009 | † 30. 09. 2015 | kód autora: OcS

 

Petting

Co je to petting? Jaký je rozdíl mezi pettingem a pohlavním stykem? Co se děje při pettingu? Může holka při pettingu otěhotnět? Orgazmus spíš při pettingu než při pohlavním styku?
 

ilustrační foto
Zdroj: bauermedia

Jaký je rozdíl mezi pettingem a pohlavním stykem?


Petting je mazlení, laskání, hýčkání doslova celého těla. Žádná část těla není tabu. To vede k podráždění většího počtu smyslových buněk než při "klasické" souloži. Samotná pochva totiž obsahuje méně smyslových buněk. Při pettingu dochází k intenzivnějšímu intimnímu sblížení. Tvůj kluk se tě dotýkal na místech, kde jsi nejsilněji pociťovala rozkoš. Díky tomu jsi zjistila, která místa na tvém těle jsou nejcitlivější, co tě vzruší tolik, abys dosáhla vyvrcholení. Zřejmě patříš k dívkám, které mají jiné erotogenní zóny. Možná sama víš, že vyvrcholení lze dosáhnout třeba také drážděním klitorisu při masturbaci. S tvým přítelem jste na nejlepší cestě k uspokojivému sexu. Jestli se bojíš prozrazení, že jsi předtím orgazmus předstírala, využij ženské rafinovanosti a při sexu se snaž nenápadně převzít vedení a partnerovi veď ruku. Nebo mu šeptej, co chceš, aby právě udělal. Určitě bys měla svému příteli ukázat, co máš ráda, co tě vzrušuje.Co je to petting?


Slovo petting je odvozeno od anglického "to pet", tedy něco jako mazlit se. Je to zvídavé objevování, zkoumání těla druhého. Můžete začít na ušním boltci a skončit na malíčku pravé nohy. Petting je kořením sexuálního života, cestou k tomu, aby sex nezevšedněl.Co se děje při pettingu?


Při pettingu zásadně nedochází k pohlavnímu styku. Člověk při něm objevuje erotogenní zóny svého těla i protějšku, zvyšuje se pravděpodobnost dosažení orgazmu (i když ten není cílem pettingu). Petting zahrnuje líbání, hlazení, doteky. Podmínkou je, že to musí být příjemné oběma partnerům a musí jim to přinášet radost. Nekladou se meze fantazii. Můžete být oblečeni, svlečeni, můžete dojít k vyvrcholení, ale také nemusíte. Záleží jen a jen na vás.OTÁZKY A ODPOVĚDIMůžu při pettingu otěhotnět?

Ano, při pettingu může dívka otěhotnět, a to i když je panna. Může se to přihodit v momentě, kdy na prstech, které mazlí intimní místa, nebo na vagině ulpí sperma. Proto i při pettingu je nutná opatrnost.Ráda bych se se svým klukem milovala. Zrcátkem jsem si prohlížela pochvu a zjistila jsem, že je příliš malá. Co s tím můžu dělat?

Pochva mladých dívek nevypadá zvlášť velká. Zejména když panenská blána kryje velkou část poševního vchodu. I pochva křehkých a malých dívek je však dostatečně pružná. Pokud je panenská blána hodně pružná a klade proto velký odpor, může být pro chlapce problém proniknout do pochvy penise...

.... V takovém případě je lepší pokusit se panenskou blánu roztáhnout prsty, aby se zvětšil poševní vchod. Doporučuji ti ale nepanikařit a váš pohlavní život začít pettingem. Je to ideální způsob, jak se seznámit se svými tělem i s tělem partnera, porozumět svým pocitům a také zbavit se strachu z prvního milování. Začněte mazlením, líbáním, hlazením. Celé tělo se tak uvolní a přestaneš křečovitě myslet na "problém s velikostí pochvy". Jestli se při pettingu vzrušíš, poznáš podle toho, že poševní stěny začnou vylučovat tekutinu, která ulehčuje průnik penisu do pochvy.Kdy končí petting?

Petting končí v momentě, kdy jeden nebo oba partneři už nechtějí v mazlení pokračovat. V momentě, kdy se přejde k zavádění penisu do pochvy, petting končí.Chodím se svým přítelem už rok a půl a chtěli bychom se spolu vyspat. Já mám ale strach, že něco zkazím. On už zkušenosti má, ale já ne. Jak máme začít? Musím se oholit na přirození?

Asi by bylo dobré, kdyby tvůj přítel věděl, že jsi ještě žádného kluka neměla. Nezapomeňte na ochranu před otěhotněním a také by bylo dobré najít vhodné místo a dobu k uskutečnění vašeho prvního milování. Stresovat se je zbytečné, protože milování je zcela přirozenou věcí v lidském životě. Výhodou je, že tvůj kluk už nějakou zkušenost má. Jestli je rozumný, nebude na tebe naléhat a bude se chovat maximálně ohleduplně. Vaše první milování by mělo být spíš laskání, hlazení, které může skončit i pohlavním stykem. Oholení není žádnou podmínkou a nikde není psáno, jaké přípravy by dívka před pohlavním stykem měla podniknout. Některé dívky jsou schopné strávit zkrášlováním svého těla před očekávaným sexem i několik hodin. Záleží jen na tobě, jak se budeš cítit nejlépe.Mám poměrně vyvinuté poprsí. Bojím se, že by mohlo být necitlivé. Když jsem se líbala s klukem a ten se mě dotýkal na různých místech, i na prsou, tak to se mnou nic nedělalo. Prostě mě to nevzrušovalo. Myslíte, že to tak bude pořád a na celém těle?

Tvoje obavy jsou zbytečné. Jde o to potkat toho pravého, který se tě bude umět dotýkat, který najde ta správná citlivá místa tvého těla. Ono osahávat se s klukem v parku nebo za rohem domu a ještě se při tom bát, aby vás náhodou nikdo neviděl, není to pravé prostředí. To v tobě jen vzbudí falešný pocit, že nejsi schopná prožít nic vzrušujícího. Pokud to budeš za stejných podmínek zkoušet zase s jiným klukem, ocitneš se v začarovaném kruhu. Velikost prsou nijak nesouvisí se schopností vzrušit se. Věř, že až potkáš toho pravého, poznáš, co je to láska.Moc miluji svoji dívku, ale v poslední době při milování vždycky selžu a nejsem schopný ji uspokojit. Vlastně ani nedojde ke styku. Co mám dělat?

V takovém případě je lepší pohlavní styk na čas vynechat. Jedinou dovolenou sexuální praktikou je petting. Možná jsi ve stresu ze školy nebo jsi nervózní z jiných příčin, a proto selhává erekce. Je to věc napravitelná. Zbav se pocitu, že při každém sexu musí dojít k pohlavnímu styku, že je to povinnost. Při pettingu nemusíš myslet na to, že nepodáváš dostatečný výkon. Naučíš se bez stresu poznávat tělo partnerky a uspokojit ji jinak. Nestav si za cíl orgazmus svůj nebo přítelkyně. Zkus prožívat radost z toho, že se jí můžeš dotýkat. Na tomto postupu se s partnerkou domluv a nějaký čas se prostě pohlavnímu styku vyhýbejte. Určitě se vše zase brzy upraví.Dosud jsem svému klukovi při milování orgazmus předstírala, protože jsem nechtěla vypadat nezkušeně. Nedávno jsme neměli kondom a báli jsme se mít pohlavní styk bez něj, tak jsme dělali jen petting. Tehdy poprvé jsem zažila vyvrcholení...

Svůj první orgazmus jsi dosáhla jiným, smyslnějším způsobem než při souloži....

...

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.